Jak vybrat hudbu na svatbu?

Svatba je oslavou lásky dvou mladých lidí v okruhu rodin a nejbližších přátel. Jako taková by to měla být nezapomenutelná party, na kterou budete jednou se všemi hosty rádi vzpomínat. Hudbu a zábavu lze na svatbě organizovat hned několika způsoby.

1) Varianta DIY(do it yourself). Zřejmě nejlevnější varianta typu udělej si sám a ano i tuto možnost někteří snoubenci volí na svou svatbu. Jednoduše si přivezete nějakou reprobednu a z mobilu si pustíte písničky. Je to asi jako jít do restaurace a vzít si sebou suroviny, vařič a připravit si večeři sami místo toho abyste to nechali na tamním kuchaři, vychutnali si atmosféru a jednou za čas si prostě užili trochu gastronomie. Hudba bude odněkud nekontrolovaně hrát a hosté se budou předhánět ve výběru toho největšího hitu. Za mě to není šťastné řešení, ale rozmlouvat tuto volbu nikomu nemohu. Jediným pádným argumentem tohoto způsobu je bohužel jen velmi nízká cena. Další benefity by se hledaly jen těžce.

2) Kapela nebo živá hudba. Jestliže máte rádi živé nástroje a osobité podání známých skladeb a spokojíte se s omezených repertoárem tak kapela nebo tzv. živá hudba může být pro vás ta správná volba! Zde však platí více než jinde abyste vybírali velmi pozorně! Nechcete přece aby vám na svatbě někdo zpíval třeba falešně. U kapel by vás měly zajímat reálné ukázky hudby, repertoár a také rozsah služby – kolik bude hudebníků, v jakých blocích jsou schopni hrát a jak dlouho? Jaké mají požadavky na prostor? Pokud si však vyberete kvalitní kapelu nebo živou hudbu tak budete zajisté spokojeni, ale zde musíte také počítat s vyšší konečnou cenou.

3) DJ a reprodukovaná hudba. Rok od roku oblíbenější typ produkce protože kvalitní DJ se postará o naprosto celý den od ozvučení obřadu, přes organizaci a moderování zábavy, her až po večerní party až do rána. Svatební DJ má rovněž takřka neomezený repertoár nejrůznějších skladeb v originálním znění i populárních remixech. Je to jeden člověk, který dokáže dodat kompletní balíček za rozumnou cenu. Vzhledem k oblíbenosti a velkému množství svatebních Djů nejrůznějších kvalit je velmi důležité vybírat skutečně prověřeného dodavatele, nejlépe na základě osobních zkušeností, referencí a doporučení. DJů dnes existuje velmi mnoho a na svatbu patří nejlépe přímo svatební DJ, který ví co dělá a má s tímto typem produkcí již bohaté zkušenosti. Nějaký kamarád co je DJ na místní diskotéce zřejmě nebude nejšťastnější volbou. Svatební DJ je asi nejlepší poměr ceny a výkonu a vybírat můžete z více cenových kategorií, ale tomu se budu věnovat v dalším článku jen na toto téma.

Věděli jste, že svatbu si dnes můžete okořenit také dalším hudebním vystoupením? Variant se dnes nabízí spousta – housle, piano, violoncello, saxofon nebo třeba na Moravě populární cimbálovka a lidová muzika. Co říkáte na odpolední kávu při poslechu líbivých tónů výborného pianisty a nebo večerní rozjetou party, kterou rozjede váš DJ společně se saxofonistou? Variant a kombinací je v tomto ohledu mnoho! Stačí si jen vybrat

Sleduj mĚ

Novinky

Třetí napsaný článek

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nullam feugiat, turpis at pulvinar vulputate, erat libero tristique tellus, nec bibendum odio risus sit amet ante.

Číst více
Novinky

Druhý napsaný článek

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nullam feugiat, turpis at pulvinar vulputate, erat libero tristique tellus, nec bibendum odio risus sit amet ante.

Číst více

DJ Jiří Halák

„Jen spokojený klient je tou nejlepší reklamou.“